Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Do lipca 2021 roku ma powstać na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka żłobek na 178 dzieci i przedszkole na 175 dzieci. Trwają poszukiwania wykonawcy. 

Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka. O tę inwestycję jeszcze w 2017 roku apelowali rodzice, którzy narzekali, że w placówce przy ul. Bł. Karoliny brakuje miejsc.

Ratusz, chcąc spełnić oczekiwania rodziców, początkowo chciał wydzierżawić przy ul. Iwonickiej pomieszczenia Spółdzielni Mieszkaniowej “Projektant”, ale okoliczni mieszkańcy oprotestowali inwestycję, obawiając się, że auta rodziców przywożących dzieci blokowałyby parkingi. Zapadła więc decyzja, że nowy żłobek i przedszkole powstaną od podstaw.

Inwestycję zaplanowano na działce między ulicami Iwonicką a Magórską. Szacunkowy koszt budowy żłobka i szkoły to ok. 10 mln zł. Ratusz przewiduje, że obiekt powstanie do połowy lipca 2021 r. W planach jest wybudowanie jednego budynku z podziałem na żłobek i przedszkole. Część dla młodszych dzieci będzie w południowej części budynku.

Żłobek w sumie będzie mógł przyjąć 178 dzieci, które zostaną podzielone na sześć oddziałów: dwa po 25 dzieci i cztery po 32. Jeśli zaś chodzi o przedszkole, ono znajdzie się w północnej części budynku i przyjmie w sumie 175 dzieci w siedmiu oddziałach liczących po 25 maluchów. 

Dzieci w żłobku będą miały do dyspozycji szatnie, toalety, kuchnię, brudownik, pomieszczenia na leżaki, sale zajęć, pokój matki karmiącej, socjalny i pokój zabaw. W przedszkolu mali mieszkańcy Rzeszowa do dyspozycji będą mieli szatnie, toalety, stołówkę, sale do zajęć, leżaki, a także taras. 

Ponadto, wokół obiektu powstaną dwa place zabaw – dla młodszych i starszych dzieci, dużo zieleni oraz parking na 12 samochodów. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama