Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Do 2022 roku na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie ma powstać obiekt szkolno-przedszkolny. Miasto rozpoczęło poszukiwania wykonawcy.

Budowa szkolno-przedszkolngo obiektu na Drabiniance to obietnica władz Rzeszowa. Kilka dni temu ratusz zrobił ogłosił przetarg na wybór wykonawcy. Firmy mogą składać oferty do 17 marca. 

Nowy obiekt ma stanąć na 2-hektarowej działce przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych. Początkowo planowano, że inwestycja będzie gotowa do sierpnia 2021 roku. To okazało się jednak niemożliwe.

W ogłoszonym postępowaniu miasto wskazało inne terminy. Budynek przedszkola ma być gotowy do lutego 2022 roku, a szkoły do maja 2023. Miejscy urzędnicy liczą jednak na to, że inwestycję, której koszt szacowany jest na ok. 30 mln zł, uda się zrealizować o rok szybciej. 

– Chcemy, by część przedszkolna była gotowa już w 2021 roku, a szkolna rok później – w 2022 roku – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Obiekt ma mieć trzy kondygnacje. Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów dla 300 przedszkolaków. Na tę część budynku składać się będą: sala edukacyjna oraz sale do zajęć ruchowych. 

Szkoła podstawowa ma z kolei pomieścić 450 uczniów. Na tę część obiektu składać się będą duża sala gimnastyczna (ponad 780 m kw.) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (ponad 158 m kw.) oraz siłownia (ok. 55 m kw.).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W obiekcie znajdą się także duża sala do organizacji występów teatralnych, tanecznych, czy koncertów na ok. 250 miejsc, przestronny hol z szatniami, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką.

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Ponadto, w nowej placówce powstanie 6 sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownie biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, powstaną dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzić będą duże boisko z trzytorowa bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal. 

Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc. 

Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama