Nie będzie nowego przetargu. Miasto postanowiło zapłacić dwa razy więcej pieniędzy za świąteczne oświetlenie Rzeszowa.

[Not a valid template]

 

Przypomnijmy, że ratusz w tegorocznym budżecie zaplanował na ten cel 300 tys. zł. Do przetargu, ogłoszonego przez Miejski Zarządu Dróg w Rzeszowie, wpłynęła tylko jedna oferta od firmy Perfekt-Rem z Gliwic. To także zwycięzca ubiegłorocznego przetargu. Wówczas miasto za bożonarodzeniowe oświetlenie zapłaciło 700 tys. zł. W tym roku firma wyceniła swoją usługę na 100 tys. zł mniej, czyli 600 tysięcy.

To kwota dwukrotnie wyższa od przewidzianej przez miasto na świąteczne ozdoby. – Jeśli oferta zostanie pozytywnie rozpatrzona, dołożymy potrzebną kwotę z przyszłorocznego budżetu. W końcu za usługę płacić będziemy dopiero po jej zrealizowaniu, czyli po zakończeniu stycznia 2015 roku – wyjaśniał nam w zeszłym tygodniu Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Dziś zapadła ostateczna decyzja. – Zdecydowaliśmy się podpisać umowę z gliwicką firmą i to ona będzie odpowiadać za świąteczny wystrój Rzeszowa oraz nadzór techniczny nad oświetleniem w trakcie trwania umowy. Różnicę w kwocie dołożymy z przyszłorocznego budżetu – powiedział nam Piotr Magoń, dyrektor MZD w Rzeszowie.

Świąteczne ozdoby zostaną zamontowane do 5 grudnia. Rozświetlą rzeszowskie ulice następnego dnia, w Mikołajki. Będą świecić do końca stycznia przyszłego roku.

W tym roku miasto zdecydowało się na 17 różnorodnych wzorów, które zostaną rozmieszczone m.in. na Rynku, ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów i Farnym, na Moście Zamkowym oraz na wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim. Trójwymiarowe ozdoby znajdą się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama