Zdjęcie: Materiały Szkoły Podstawowej nr 13
Reklama

„Bzianka od pstryknięcia palca pana Prezydenta będzie miała nową większą szkołę. Czy nie można zrobić tak w przypadku SP 13?” – pyta na Facebooku Rada Osiedla Śródmieście. 

Bzianka się cieszy, bo pod koniec października miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę szkoły podstawowej przy ul. Św. Jakuba. To, że za tę inwestycję zabrano się tak szybko – sołectwo z gminy Świlcza przyłączono do Rzeszowa w 2017 roku, nie dziwi, bo była na liście obietnic prezydenta Tadeusza Ferenca dla terenów przyłączonych.  

Co do idei – trudno ją krytykować, bo dzieci zawsze zasługują na to, aby uczyć się w jak najlepszych warunkach. Biorąc pod uwagę także fakt, że na os. Bzianka przybywa coraz więcej dzieci, również istotnie jest to, aby zarówno szkoła podstawowa, jak i przedszkole znajdowało się stosunkowo blisko miejsca zamieszkania.

Okazuję się jednak, że szkoła w Bziance nie jest jedyną, która wymaga szybkiego remontu, na co zwrócili uwagę mieszkańcy Staromieścia. Na Facebooku swojej Rady Miasta napisali, że Szkoła Podstawowa nr 13 (uczy się w niej ponad 230 dzieci) przy ul. Skrajnej takiego szczęścia, jak ta z Bzianki nie ma.

„Bzianka od pstryknięcia palca pana Prezydenta będzie miała nową większą szkołę. Czy nie można zrobić tak w przypadku SP nr 13? Przecież warunki, w jakich uczą się nasze dzieci są fatalne. Brak sali gimnastycznej, brak szatni, brak stołówki, brak świetlicy, lekcje na dwie zmiany. To nie jest wystarczający argument dla Prezydenta Miasta i jego świty, by Natychmiast Rozpocząć jej rozbudowę. !!! SKANDAL!!! [pisownia oryginalna] – czytamy na Facebooku Rady osiedla Śródmieście.

Pod wpisem znalazło się także całkiem sporo komentarzy. „Mam wrażenie, że Staromieście jest troszkę zapomniane”, „Na wioskach mają lepsze sale gimnastyczne. Wstyd dla Staromieścia” , „To nie jest dzielnica dla młodych ludzi” – pisali internauci.

Miasto uspokaja i zapewnia, że o szkole na Staromieściu pamięta. – Jesteśmy w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy, który przygotuje dokumentację projektową rozbudowy szkoły – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

W planach jest rozbudowa hali sportowej oraz zwiększenie liczby pomieszczeń. Prace budowlane mają rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. ty jestes mieszkaniec, ale na pewno nie naszego osiedla, trollu. na “starym” staromieściu nie ma gdzie budować, bo to stara wieś z gęstą zabudową jednorodzinną. Natomiast “staromieście ogrody” się regularnie rozbudowuje i to z głową, bo obowiązuje tam plan zagospodarowania przestrzennego. A ty tam gnij w korkach dalej na tej drabiniance, gdzie na każdym skrawki ziemi obok chałup bloki stawiają.

  2. Na Staromieściu mieszkańcy blokują każdą budowę mieszkań. Nie ma nowych mieszkań nie ma młodych nowych rodzin i nie ma dzieci. I nie ma sensu powiększać szkoły. Co innego Drabinianka, Słocina czy Pobitne.

    Mieszkańcy sami wybrali i maja na co zasłużyli.

Comments are closed.