Zdjęcie: Facebook.com / Michał Chołka

O pomoc w zakupie specjalnego roweru dla niepełnosprawnego Arka Gołąbowicza apeluje Michał Chołka, aktor rzeszowskiego Teatru im. W. Siemaszkowej. Chołka weźmie udział w tegorocznym Ultramaratonie Podkarpackim. 

Ultramaraton Podkarpacki odbędzie się 12 maja. Zawodnicy wystartują z rzeszowskiego Rynku. Pobiegną na trzech dystansach: 52 km, 72 km i 118 km. Wśród uczestników najkrótszej trasy będzie m.in. Michał Chołka, aktor rzeszowskiej „Siemaszki”. To będzie niezwykły bieg, bo Chołka chce w ten sposób pomóc znajomemu – pochodzącemu z Nowej Wsi Lęborskiej 34-letniemu Arkadiuszowi Gołąbowiczowi.

Arek od 2002 roku jest przykuty do łóżka po tym, gdy w bestialski sposób został zrzucony z mostu. Doznał urazu kręgosłupa. Sytuacja Arka jest bardzo ciężka. Z powodu przepukliny kręgosłupa nie może siedzieć na wózku. Wychodzenie na spacer ułatwiłby mu trójkołowy rehabilitacyjny rower, na którym można leżeć, czyli handbike. Podobnym jeździ m.in. były żużlowiec Rafał Wilk.

Zdjęcie: Facebook.com / Arek Gołąbowicz

Rower kosztuje 22 tys. złotych. Na jego zakup Arek zdobył już 12,5 tys. zł. Brakuje mu jeszcze 9,5 tys. zł. Pieniądze zbiera na platformie zrzutka.pl. Link znajdziecie TUTAJ. Dotychczas zebrano ponad 2,1 tys. zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Aby akcja zakończyła się sukcesem, swoje „trzy grosze” postanowił dorzucić także wspomniany Michał Chołka, który swój pierwszy udział w Ultramaratonie Podkarpackim zadedykował właśnie Arkadiuszowi. Aktor „Siemaszki” przygotował specjalny filmik, który opublikował na swoim Facebooku. Jeśli Chołka dobiegnie do mety i każdy, kto pod filmem wpisze w komentarzu „Wchodzę w to”, zobowiązuje się tym samym do wpłaty na rzecz Arka 50 zł.

– Wasze 50 zł na moje 50 km. Dla Was to będzie jakaś minuta roboty, dla mnie około 6 godzin biegu, a dla Arka nowe możliwości – tak Michał Chołka zachęca do udziału w akcji i udostępniania filmu. Możecie zobaczyć go TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama