Reklama

Podkarpackimi strukturami Polskiego Stronnictwa Ludowego nadal będzie kierował Mieczysław Kasprzak. Na tę funkcję wybrali go delegaci podczas sobotniego zjazdu wojewódzkiego PSL w Rzeszowie.

Na Kasprzaka głosowało 130 delegatów. – To dla mnie ogromne wyróżnienie i zarazem wielka odpowiedzialność – mówił po wyborze. 63-letni Mieczysław Kasprzak dziękował działaczom PSL za „zaufanie”.

W zjeździe wojewódzkim ludowców brali udział także obecni i byli liderzy PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz i Waldemar Pawlak.

– W PSL jest miejsce dla pokolenia Stanisława Żelichowskiego i Aleksandra Bentkowskiego, dla pokolenia Waldemara Pawlaka i Jarosława Kalinowskiego, jest także miejsce dla mojego pokolenia i Michała Deptuły. Zgodna współpraca międzypokoleniowa jest naszą siłą. Daje nam przewagę nad innymi ugrupowaniami – mówił Kosiniak-Kamysz.

Działacze PSL podkreślali, że tylko współpraca jest w stanie utrzymać ludowców polskiej scenie politycznej.

– Dobrym przykładem niech będzie umowa podpisana między Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, Ludowymi Zespołami Sportowymi i Związkiem Młodzieży Wiejskiej. W jedności nasza siły. Musimy brać sprawy w nasze ręce – mówił Waldemar Pawlak, były liderów ludowców.

Ludowiec „od zawsze”

Na Podkarpaciu PSL próbuje się pozbierać po ubiegłorocznej aferze korupcyjnej z udziałem Jana Burego, który przez 20 lat kierował regionalnymi strukturami partii. Bury w październikowych wyborach nie dostał się do Sejmu, złożył rezygnację, a stery PSL na Podkarpaciu przejął Mieczysław Kasprzak, który przez długie lata był zastępcą Jana Burego.

Kasprzak w sobotę w Rzeszowie ponownie został wybrany na lidera podkarpackich ludowców. Obecnie jest jedynym posłem PSL z Podkarpacia.

W Sejmie zasiada od 1993 r. z przerwą w latach 1997-2001. Z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego Akademii Rolniczej w Krakowie, a także studia podyplomowe z zakresu kierowania i zarządzania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Mieczysław Kasprzak – jak sam mówi – z ruchem ludowym jest związany od zawsze. W latach 2011-2013 w okresie rządów PO-PSL był wiceministrem gospodarki oraz pełnomocnikiem rządu ds. deregulacji gospodarczych.

Referendum ws. gimnazjów

Podczas sobotniego zjazdu wojewódzkiego PSL ludowcy zapowiedzieli również zbiórkę podpisów o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, którą od przyszłego roku zapowiedział rząd PiS i przywrócenie 8-letniego systemu edukacji na poziomie szkoły podstawowej oraz 4-letnich liceów.

– Chcemy doprowadzić do normalności w polskiej szkole, bo nie jest dobrą rzeczą reformowanie wszystkich systemów co 10-15 lat. Najlepszy system w Europie mają Finowie. A dlaczego? Bo od 40 lat nie było żadnej reformy. Nie zmiana fasady, nie zmiana budynku, tylko darmowy posiłek dla każdego ucznia, niezależnie od statusu materialnego, klasy do 20 osób, angielski codziennie przez pięć dni w tygodniu – zaproponował Władysław Kosiniak-Kamysz.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.