Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

Grupa Reprezentacyjna ArtDance z Rzeszowskiego Domu Kultury zdobyła trzy nagrody oraz wyróżnienie podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu „Magic of Dance”.

W tanecznej konfrontacji online wzięło udział 640 uczestników z Polski, Japonii, Finlandii, Hiszpanii, Egiptu i Armenii. „Magic of Dance” zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 27-28 lutego. 

Uczestnicy zaprezentowali łącznie 280 choreografii w różnych stylach tanecznych. Występy wykonawców oceniało zdalnie jury: Wiesław Dudek, Cecilia Cegovia, Kornelia Lech, Sebastian Białobrzeski oraz Joanna Plata.

Tancerkom z rzeszowskiej Grupy Reprezentacyjnej ArtDance jury przyznało następujące nagrody oraz wyróżnienia:

I miejsce w kategorii solo 17+ ex aequo dla Moniki Łazar za układ „Czas rewolucji” oraz Zuzanny Sobiny za układ „Dziękuję”,

II miejsce w kategorii formacje 17+ dla mini formacji seniorskiej za układ „Ostatnie wezwanie”,

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

III miejsce w kategorii duety/trio 17+ dla duetu Julia Czech – Martyna Zubrzycka za układ „Zamiana”,

wyróżnienie w kategorii duety/trio 17+ dla duetu Natalia Kania – Martyna Zubrzycka za układ „Hotel boy”.

ArtDance działa w Rzeszowskim Domu Kultury od 2014 roku. Od samego początku istnienia zespół bierze udział w krajowych i międzynarodowych konkursach tanecznych. Grupa była był zdobywcą licznych nagród i wyróżnień, w tym tytułu Mistrza Polski. Instruktorem i opiekunem artystycznym grupy jest Urszula Surowiec.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama