Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Reklama

Zespół Taneczny Klaps z Rzeszowa odniósł potrójny sukces podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Arabesk” na Łotwie. W zawodach wzięło udział kilkuset tancerzy z całego świata.

Festiwal „Arabesk” odbył się w dniach 24-27 czerwca br. w Jurmali na Łotwie. Uczestnikami konkursu tanecznego przeprowadzonego w różnych kategoriach byli reprezentanci takich państw, jak Estonia, Finlandia, Francja, Korea Południowa, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Ukraina, USA i Włochy.

W mistrzostwach na Łotwie wziął udział Zespół Taneczny Klaps reprezentujący miasto Rzeszów i Rzeszowski Dom Kultury. Tancerki przygotowane przez instruktora prowadzącego – Agnieszkę Wojnarską-Koń wywalczyły aż trzy nagrody.

I miejsce w kategorii „showdance mix age category” zdobył Duet Klaps, I miejsce w kategorii „showdance” w trzeciej kategorii wiekowej zdobyły Natalia Kania i Martyna Zubrzycka z ZT Klaps grupa B, a III miejsce w czwartej kategorii wiekowej przypadło ZT Klaps Grupie Reprezentacyjnej.

Czerwcowy sukces ZT Klaps stanowi zwieńczenie pierwszego półrocza br., które obfitowało w ogólnopolskie i międzynarodowe osiągnięcia tanecznych grup reprezentacyjnych Rzeszowskiego Domu Kultury.

W tym czasie zdobywcami najwyższych nagród były: Grupa Reprezentacyjna ArtDance z filii Staromieście (Mistrzostwo Polski w Krajowych Mistrzostwach „IDO Modern, Balet, Production, Mini Production” w Wałbrzychu), Scena Tańca Alipsi z filii Biała (I miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Gold Contest” w Gliwicach), ZT Klaps z filii Krynicka (II miejsce w XIII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie) oraz Zespół Tańca Brzucha Gussel z filii Pobitno (I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Oriental Dreams Festival” w Krakowie).  

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: