Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Utwardzone i ogrodzone, z przestrzenią do odpoczynku, dostępne dla wszystkich – nowe miejsce postojowe powstało przy drodze pomiędzy Głogowem Małopolskim a Wysoką Głogowską.

To wspólna inicjatywa policjantów z komisariatu w Głogowie Młp. i Nadleśnictwa Głogów Młp. Impulsem do nawiązania współpracy była znaczna liczba zdarzeń i wykroczeń drogowych, do których dochodziło na tym odcinku drogi powiatowej nr 1373R.

Droga prowadzi przez masyw leśny, który w sezonie odwiedza wiele osób, korzystając z walorów rekreacyjnych lasów. Kierowcy parkowali samochody wzdłuż drogi, utrudniając życie innym. Skarżyli się też leśnicy, którym grzybiarze blokowali drogi wjazdowe do lasu.

W 2020 roku doszło na tej drodze do pięciu wypadków i 16 kolizji oraz wykroczeń drogowych. Aby poprawić bezpieczeństwo policjanci zaproponowali, aby przy masywie leśnym stworzyć miejsca postojowe dla kierowców.

Nadleśnictwo Głogów Małopolski zobowiązało się do zbudowania takich miejsc. Leśnicy wydzielili teren i zbudowali pierwsze ogólnodostępne miejsce postojowe dla kierowców. Od kilku dni kierowcy mogą z niego korzystać. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miejsce postojowe utwardzono i ogrodzono, jest dostępne dla wszystkich. Powstało ono przy drodze w kierunku Wysokiej Głogowskiej. Kolejne miejsce postojowe zostanie wybudowane przy tej samej drodze, ale w kierunku Głogowa Młp.

Policjanci oceniają, że miejsce postojowe poprawi bezpieczeństwo w ruchu. Skorzystają również pracownicy nadleśnictwa, którzy liczą na rozwiązanie problemu z blokowaniem wykorzystywanych przez nich leśnych traktów.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama