Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Z 40 do 60 minut zostanie wydłużony bilet na przejazd miejskimi autobusami – taki plan ma Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

Bilet 40-minutowy obowiązuje od 1 listopada 2022 roku. Zastąpił jednorazowy, gdy zaczęły też obowiązywać nowe ceny opłat za przejazdy autobusami, które obsługuje MPK. Wtedy ceny biletów podniesiono aż o 25 procent, na co wcześniej zgodę wyraziła rada miasta.

Wraz z nowym cennikiem, zlikwidowano też bilet godzinny, który zastąpił 90-minutowy (kosztuje 8,2 zł). Teraz okazuje się, że ZTM chce przywrócić bilet 60-minutowy, bo wielu pasażerów skarży się, że 40-minutowy często nie pozwala skorzystać z wielu autobusów.

Wniosek o przywrócenie biletu godzinnego złożyła Komisji Gospodarki Komunalnej przy radzie miasta. Bilet 60-minutowy ma mieć cenę aktualnie 40-minutowego – 5 zł (normalny), za ulgowy ustawowy płaci się 2,5 zł, za ulgowy samorządowy – 3 zł.

Wydłużenie czasu przejazdu na jednym bilecie ma ułatwić korzystanie z przejazdów z przesiadkami. 

– Bilet będzie ważny bez limitu czasu, natomiast jeżeli podróżny będzie się przesiadał, to bilet będzie ważny przez czas 60 minut od jego skasowania – wyjaśnia Piotr Kalita, kierownik działu sprzedaży, kontroli i windykacji w ZTM.

Decyzję o wprowadzeniu biletu godzinnego podejmą miejscy radni. Projekt uchwały ma trafić na kwietniową sesję rady miasta. Jeżeli uchwała zyska poparcie rady, to wejdzie w życie od 1 czerwca br.

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama