Zdjęcie: Mateusz / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Rzeszowskie drogi w czwartek w ciągu dnia były czarne, ale mieszkańcy narzekali, że drogowcy zupełnie pominęli chodniki. Są też skargi na opóźnione autobusy miejskiej komunikacji. 

“Dlaczego chodniki nie są odśnieżane? Jechałem wczoraj rowerem z centrum przez Most Zamkowy. Oprócz mostu, ledwo przejechałem, a dziś jadąc znów widziałem swoje ślady” – napisał do nas Sławomir, Czytelnik Rzeszów News. 

W Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, który jest odpowiedzialny za zimowe utrzymanie dróg, pracownicy zapewniają nas, że chodniki były odśnieżane. 

– Sprzęt wyjechał o 3:00 w nocy i pracował do 9:00 rano. W między czasie, ok. 5:00-6:00, znów zaczął padać śnieg. Poranny śnieg zniweczył nam całą robotę. Efekt nie jest zadowalający – przyznają pracownicy MPGK. 

Po godz. 9:00 sprzęt na chodniki już nie wyjechał. Dlaczego? – Bo chodniki są zastawione samochodami, jest mnóstwo pieszych. Nie odśnieżylibyśmy nawet połowy tego, co trzeba. Musimy też patrzeć na koszty, a te są ogromne. Chodniki ponownie będą odśnieżane od 3:00 w nocy – słyszymy w MPGK. 

Z kolei pasażerowie MPK skarżą się, że autobusy są notorycznie opóźnione. – Średnie opóźnienie autobusów wynosi około 10 minut. W godzinach szczytu praktycznie na wszystkich liniach są opóźnienia – dowiedzieliśmy się w czwartek po południu w MPK. 

W ocenie policji, sytuacja na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego w czwartek w ciągu dnia nie była tragiczna. Do godz. 15:00 odnotowano jeden wypadek w Jasionce (pisaliśmy o nim TUTAJ) i 16 kolizji.

– Na drogach jest ślisko. Kierowcy muszą jechać wolniej, zachować większą odległość pomiędzy pojazdami, wcześniej hamować – radzi Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

27 KOMENTARZE

 1. w dalszym ciagu nie jest odsniezone to sa jakies jaja chyba. jak za to placimy podatki to ja takim panom dziekuje bardzo za wspolprace jakbym tak w mojej pracy robil to dawno wylecialbym na zbity pysk. ferenc idz do grobu juz

 2. Proponuję pchać przed sobą wózek z dzieckiem po takich chodnikach wtedy momentalnie zrozumiecie dlaczego ludzie się skarżą na zaśnieżone chodniki. Pewnie zaraz znajdzie się taki który poradzi żeby w domu z dzieckiem siedzieć. Miasto innowacji a z chodnikami nie radzą sobie.

 3. Normalnie śmiech – co to za zima -5/-7 i kwik śniegu kilka centymetrów i larum
  A ten nawiedzony na rowerze no dobre ; opony zimowe są , no nie ma i larum to se sandały na nogi zapnij i piechotka ; no nie było zim i problemy, dawniej to byly zimy -30 i nikt nie kwiczal snieg wywozili tylko z pod : stacji/ komitetu / Urz.Wojewódzkiego ale byli dozorcy i jechali szuflami przy blokach i jak dosypało na ful to i więźniowie sru do śniegu czemu dzisiaj prycza + i pikuś ? Do roboty gonić

 4. Głupie tlumaczenie MPGK to ludzie wam przeszkadzają czy koszty są ogromne.
  Gdyby odsniezane było na bieżąco nie byloby problemow.

 5. Miasto innowacji! Rankingi mówią same za siebie a wy narzekacie na chodniki. Wariaci, mieszkać w tym k*** dołku to duma! 🙂

 6. Zxc ty tępy dziadu od guru a co może autobus złapał przejazd kolejowy i musiał stać pomysl trochę to nie samolot że będzie latał z przystanku na przystanek a jak ci nie pasuje że opóźniony to wio na butach zaoszczędzisz 3 zł ale za to zdrowie zyskasz a jak masz dalej problem to się zamień z kierowca i przyjdę do ciebie i też powiem Ci parę ciepłych słów 🙂 nie pozdrawiam

 7. Chodniki nie odsnierzone to oblukajcie przejazd kolejowy na ul Sw.Floriana. Cały czas zalega na nim snieg bez dobrego rozpedu ciezko przejechac. Ciekawe co bedzie jak ktos ugrzęźnie na przejezdzie…

 8. Co za debil jedzie rowerem w zimie . Nie dość że nie ma pobocza odsniezonego to jedzie środkiem jezdni a zanim sznur samochodów i robi bałwan korek .jeszcze szklanka na chodniku i może wpaść pod samochód. Ludzie jadą na własne ryzyko a potem stłuczenia . Ten kto jeździ autem w zimie lepiej jeździ od tych co tylko w lecie to po co takim ludziom auta jak boją się w zimie jeździć

 9. Taki mamy klimat marudy.Dawniej by towarzystwo nie przezylo bo zima to była zima teraz pomrozi i posypie 2 tygodnie w roku a tu armagedon,jak żyć?

Comments are closed.