W Rzeszowie może pojawić się szansa łatwiejszego zdobycia mieszkania dla młodych rodzin, przy znaczącym wsparciu miasta.

W wielu polskich miastach samorządy włączają się aktywnie w pomoc przy uzyskaniu własnego lokum dla swoich mieszkańców. I nie chodzi tutaj ani o mieszkania socjalne, ani o komunalne – po prostu rozmachu nabiera budownictwo czynszowe. Oznacza to, że gmina angażuje się w pomoc najczęściej udostępniając stosowny teren, zaś miejska spółka zaciąga kredyt, a mieszkania stopniowo przechodzą na własność ludzi spłacających w czynszu zaciągnięte zobowiązania.

Takie rozwiązania stają się coraz powszechniejsze – wymienić można chociażby Mikołajki, Suwałki czy Stargard Szczeciński, gdzie funkcjonują już odpowiednie programy ułatwiające zdobycie własnego mieszkania. W naszym województwie również lokalne władze próbują pomagać w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, np. w Nowej Dębie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uwzględniając powyższe okoliczności, na najbliższą sierpniową sesję Rady Miasta Rzeszowa trafiła odpowiednia uchwała, dotycząca uruchomienia w stolicy województwa podkarpackiego programu budowy mieszkań dla młodych małżeństw.

To pierwszy krok, aby młodzi rzeszowianie szybciej i łatwiej mogli zdobyć własne mieszkanie. Taką uchwałę wypada poprzeć, a potem sprawnie ją realizować.

Reklama