Zdjęcie: Pixabay
Reklama

221 osób na Podkarpaciu jest już zarażonych koronawirusem – poinformowała w Wielką Niedzielę po godz. 17:00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane na temat zachorowań na COVID-19. W całym kraju odnotowano 318 nowych zakażeń i śmierci 24 osób, zakażonych koronawirusem. 

Na Podkarpaciu stwierdzono jeden nowy przypadek – u mężczyzny w “sile wieku” z Rzeszowa. Dr Adam Sidor, szef podkarpackiego sanepidu poinformował, że mężczyzna jest poddany izolacji. Osoby w “sile wieku” są w przedziale 40-60 lat.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała także o czterech kolejnych osobach, które wyzdrowiały. To kobieta i mężczyzna w “sile wieku” oraz dwoje dzieci. Wszyscy są mieszkańcami powiatu tarnobrzeskiego.

Na Podkarpaciu koronawirusem zaraziło już 221 osób, z czego 12 zmarło, 22 osoby wyzdrowiały. Pod nadzorem jest 1536 osób, 13 163 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 152 osoby z podejrzeniem koronawirusa. 

W laboratorium WSSE w Rzeszowie wykonano dotychczas 4707 testów.W całym kraju COVID-19 potwierdzono już u 6674 osób. Ministerstwo Zdrowia podaje, że 232 osoby zmarły. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: