Policjanci zatrzymali 31-letnego mężczyznę podejrzanego o znieważenie przebywających w Rzeszowie obcokrajowców. Mężczyzna i kobieta, obywatele Kirgistanu, zostali znieważeni i pobici.

Do zdarzenia doszło w maju w Rzeszowie. Policjanci zostali powiadomieni, że na przystanku autobusowym przy ulicy Krakowskiej doszło do incydentu z udziałem obcokrajowców. Na miejscu okazało się, że obywatele Kirgistanu, kobieta i mężczyzna, zostali znieważeni i pobici przez nieznanego sprawcę.

Podłożem zdarzenia była przynależność etniczna pokrzywdzonych. Gdy obywatele Kirgistanu złożyli zawiadomienie o przestępstwie okazało się, że ten sam mężczyzna w podobny sposób znieważył ich kilka dni wcześniej, a po pobiciu groził jeszcze pokrzywdzonemu.

Advertisement

W tym czasie policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie ustalali już podejrzanego. Funkcjonariusze sprawdzali zapisy z monitoringów, przesłuchiwali świadków. Wytypowali, że sprawcą jest 31-letni mieszkaniec Rzeszowa. Został zatrzymany we wtorek.

W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów 31-latkowi postawiono zarzut znieważenia i stosowanie przemocy z powodu przynależności etnicznej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama