Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Od stycznia do lipca 2017 roku w Rzeszowie oddano więcej mieszkań do użytkowania niż w tym samym czasie ubiegłego roku – podał Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Spadła jednak liczba mieszkań w budownictwie indywidualnym.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. w Rzeszowie oddano do użytkowania 1426 mieszkań. To aż 32,5 procent wszystkich oddanych do użytkowania mieszkań na Podkarpaciu. W Rzeszowie najwięcej oddano mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem – 1006. W budownictwie indywidualnym oddano 240 mieszkań, a w spółdzielczym 180. Przeciętna powierzchnia użytkowa jednego mieszkania wyniosła 62,6 m kw.

Jak wynika z informacji Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, od stycznia do lipca br. rozpoczęto budowę 1764 mieszkań, z czego najwięcej na sprzedaż lub wynajem – 876, następnie w budownictwie indywidualnym – 675 i mieszkań spółdzielczych – 213.

W tym samym czasie wydano pozwolenia na budowę lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na realizację 2207 mieszkań, z czego 1584 w budownictwie indywidualnym. Pozostałe 623 pozwolenia lub zgłoszenia wydano na budowę mieszkań na sprzedaż lub wynajem.

Od stycznia do lipca br. w Rzeszowie oddano do użytkowania o 18,3 proc. więcej mieszkań w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Największy wzrost zanotowano w budowie mieszkań na sprzedaż lub wynajem – 43,3 proc. więcej. Natomiast w budownictwie indywidualnym odnotowano spadek o 36 proc. liczby oddanych mieszkań.

W pierwszych siedmiu miesiącach 2017 roku w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku, liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto wzrosła o 28,4 proc, w tym aż o 76,3 proc. mieszkań na sprzedaż lub wynajem.

Liczba mieszkań, na które wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym wzrosła z kolei o 22,2 proc., w tym blisko trzykrotnie w budownictwie indywidualnym. Natomiast o 50,6 proc. mniej wydano pozwoleń lub dokonano zgłoszeń z projektem budowlanym na budowę mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama