Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Druga tura wyborów w Rzeszowie już za tydzień. Głosować mogą nie tylko osoby zameldowane, ale również te, które mieszkają w mieście na stałe.

W Rzeszowie bez zameldowania może mieszkać nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Duża część z nich ma tutaj prawo głosu. Wystarczy zmienić stały obwód głosowania. Można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich nie wymaga nawet wychodzenia z domu. 

Miejsce głosowania można zmienić przez internet. Potrzebny do tego będzie profil zaufany lub aplikacja mObywatel. Wejdź na stronę www.gov.pl. W polu wyszukiwania wpisz: „Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW”.

Kliknij w odnośnik „Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW”, wybierz „Start”, pierwszą opcję, czyli „zmienić stały obwód głosowania” oraz kliknij „Dalej”. Kliknij „Złóż wniosek”. Następnie zaloguj się za pomocą profilu zaufanego, mObywatel lub innej metody.

Przeczytaj informację i kliknij „Zamknij”. Postępuj zgodnie z instrukcją wypełnienia wniosku. Pamiętaj, że będziesz musiał/a podać adres stałego zamieszkania. Jako załącznik możesz dodać skan umowy najmu (opcjonalne).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po wypełnieniu wniosku wybierz „Podpisz i wyślij”. W ciągu kilku dni otrzymasz odpowiedź od Urzędu Miasta Rzeszowa. Na zmianę miejsca głosowania jest czas do 18 kwietnia. Osoby, które zrobiły to przed wyborami 7 kwietnia, nie muszą już tego powtarzać.

Druga tura wyborów na prezydenta Rzeszowa odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Zmierzy się w niej: urzędujący prezydent Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa) i Waldemar Szumny (PiS). W pierwszej turze Fijołek dostał 37,91 proc. głosów, Szumny – 24,23 proc.

Frekwencja w wyborach w Rzeszowie 7 kwietnia wyniosła 51,13 proc. Także 21 kwietnia będzie można bezpłatnie korzystać z miejskiej komunikacji, obsługiwanej przez MPK.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama