Mikołaje w miejskich autobusach. Za ważny bilet – lizak, za brak – rózga [FOTO]

Cukierek albo rózga – tak sobotę dwaj Mikołaje witali pasażerów miejskiej komunikacji w Rzeszowie.

Mikołaj zwykle podróżuje saniami z reniferami. Jak jednak wiemy, zimy są coraz cieplejsze, a co za tym idzie, trzeba modyfikować środki transportu, aby dopasować się do aktualnych warunków. Z takiego założenia przynajmniej wyszły dwa Mikołaje, które można było spotkać w sobotę po godz. 13:00 na przystanku przy ul. Lisa-Kuli.

Punktem zbornym dla Mikołajów był Punkt Obsługi Podróżnego przy ul. Lisa-Kuli. To właśnie tam zaparkowali swoje sanie, a konkretnie motocykle, na których przyjechali. Następnie poszli na pobliski przystanek „uzbrojeni” w lizaki. – Każdy pasażer miejskiej komunikacji za ważny bilet dostał mały prezent, za brak biletu – rózgę – śmieje się jeden z Mikołajów.

Akcja Mikołajkowa to inicjatywa Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – To taki ukłon w stronę naszych pasażerów, którzy wciąż korzystają z naszych usług mimo tak dziwnych czasów, w jakich się znaleźliśmy. Postanowiliśmy to docenić i podziękować im chociaż poprzez taki drobny gest – mówi Tomasz Wesołowski, wicedyrektor ZTM.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Akcję, rozpoczętą przez dwóch Mikołajów, kontynuowali na pozostałych liniach kontrolerzy. Pasażerowie bardzo pozytywnie odebrali całą inicjatywę. – Byli zaskoczeni, ale uśmiechnięci, gdy przy kontroli biletów dostawali taki prezent – mówi Wesołowski.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama