Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Milion wniosków złożyli rodzice i opiekunowie w ramach rządowego programu „Dobry start”. Wnioski w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną – do 30 listopada. Na Podkarpaciu wnioski złożyło już 51 523 osób na 76 807 dzieci.

Jak poinformował Wojciech Dyląg, rzecznik regionalny ZUS na Podkarpaciu, wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub nie mają konta na platformie, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS.

– Specjalne mobilne punkty z dyżurami pracowników Zakładu uruchamiamy w wybranych placówkach Poczty Polskiej, KRUS oraz jednostkach samorządu terytorialnego – wyjaśnia Wojciech Dyląg. 

Wykaz dyżurów pracowników ZUS można znaleźć na stronie internetowej ZUS – TUTAJ. Blisko 1,5 miliona dzieci zostało objętych od 1 lipca wnioskami o świadczenie „300 plus” w ramach programu „Dobry start”. – Zainteresowanie programem jest duże, widzimy to w statystykach – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

W tym roku wniosek o świadczenie „Dobry start” można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się ZUS, a wypłata pieniędzy odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe. Wniosek o świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje o „300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Wystarczy umówić się na e-wizytę. Szczegółowe informacje znaleźć można na www.zus.pl.

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama