Mini park na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie gotowy. Po poprawkach

Prawie 300 tys. złotych kosztował rodzinny mini park przy ulicy Dębickiej w Rzeszowie. 

Pod koniec lipca, gdy mini park powinien był już być gotowy, jeden z naszych Czytelników zastanawiał się, dlaczego urządzania parku jeszcze nie skończono. „Trawa nadal nie wykoszona. Przez chwilę były spore ilości kostki brukowej, nagle kostka zniknęła” – napisał.

Wizualizacje: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie 

Jak się okazało, miasto miało problem z wykonawcą, który w mini parku posadził zbyt lichą zieleń. – Park został poprawiony przez wykonawcę i już odebrany – wyjaśnia nam Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Park powstał w sąsiedztwie obecnego placu zabaw przy ul. Dębickiej. W parku posadzono dodatkowe drzewa, krzewy, róże, trawy ozdobne i łąkę kwietną. Powstała także piaskownica, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Cały teren doświetlono lampami solarnymi, powstały także alejki spacerowe. Mini park przy ulicy Dębickiej powstał w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. „Zielona inwestycja” kosztowała około 300 tys. zł. 

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Miasto zapowiada, że w tym roku utworzy nowe zielone miejsca rekreacji i wypoczynku, m.in. przy ul. Błogosławionej Karoliny, w Parku dla Seniorów przy ul. Staszica, ul. Sportowej oraz strefy zabaw dla najmłodszych przy uliacach: Myśliwskiej i Starzyńskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama