Polityka senioralna to główny temat wizyty w Rzeszowie ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, który z Podkarpacia startuje z pierwszego miejsca PSL do europarlamentu.

[Not a valid template]

 

Kosiniak-Kamysz przypomniał, że polski rząd na pomoc seniorom do 2020 roku przeznaczył 280 milionów złotych. – Jesteśmy jednym z trzech krajów, które od roku 2012 wykonały największy postęp w polityce senioralnej – przekonywał minister. – Rząd przekazuje 40 mln zł rocznie na aktywność społeczną osób starszych, a w latach 2014-2020 na rzecz seniorów i aktywnej polityki państwa wobec starzenia się społeczeństwa przekazane zostanie 280 mln zł.

Dzięki tym pieniądzom ludzie starsi mogą korzystać z opieki zdrowotnej czy socjalnej oraz jeśli zechcą z edukacji i aktywizacji zawodowej. – Jesteśmy społeczeństwem, które siwieje. Polska siwieje i Europa siwieje – podkreślał minister.

– Dlatego tak ważna dla nas jest „srebrna gospodarka”, a PSL w parlamencie o to ma dbać. Musimy generować produkty i usługi dla osób starszych. To musi być priorytetem w Europie, nie zapominając o młodych i tworzeniu dla nich miejsc pracy. Nie będzie konkurencyjnej Europy bez godnego miejsca dla seniorów – przekonywał Kosiniak-Kamysz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Chodzi o to by nasi seniorzy nie siedzieli w domu, przed telewizorem, ale by działali wspólnie, ku swojej przyszłości – dodał poseł PSL Dariusz Dziadzio.

Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczył również w obchodach 30-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który działa przy Uniwersytecie Rzeszowskim i należy do jednych z najstarszych w Polsce.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama