Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Na Podkarpaciu wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem. We wtorek potwierdzono 13 kolejnych przypadków. 

Ministerstwo Zdrowia podało, że w całym kraju badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 407 osób, są też kolejne przypadki śmiertelne – zmarło 16 osób. Na szczęście wśród ofiar COVID-19 nie ma mieszkańców Podkarpaciu.

W naszym regionie jest za to 13 nowych zakażeń. Najwięcej w powiecie jarosławskim – 7, u 6 kobiet i mężczyzny.

Pozostałe zakażenia stwierdzono w Rzeszowie (2) – u kobiety i mężczyzny w „sile wieku” (oboje są izolowani) oraz w powiecie przemyskim (3)  – u starszego mężczyzny, nastolatki i dziecka (hospitalizacja i izolacje), a także u starszej kobiety z powiatu brzozowskiego, która jest hospitalizowana. 

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 485. Sanepid poinformował także o kolejnych wyzdrowieniach. To dwie kobiety z Przemyśla. „Ozdrowieńców” w naszym regionie jest już 345, sanepid dotychczas odnotował 40 zgonów z powodu zachorowania na COVID-19.

Do tej pory na Podkarpaciu przeprowadzono 30 480 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 20 osób, 2756 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 47 osób. Z aktualnym potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 53 osoby.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama