Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 311 wzrosła na Podkarpaciu liczba osób zarażonych koronawirusem – poinformowała w sobotę wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. 

Ministerstwo Zdrowia po godz. 17:00 poinformowało, że w całym kraju stwierdzono 206 nowych zakażeń. Najwięcej na Mazowszu – 96, następnie na Podkarpaciu i w województwie łódzkim – po 23. Zmarło także 25 osób, zakażonych koronawirusem. Na Podkarpaciu nowe przypadki zachorowania na COVID-19 stwierdzono u: 

– 13 osób z powiatu tarnobrzeskiego (dwie młode kobiety; dwie kobiety w sile wieku, dwóch mężczyzn w sile wieku, trzy starsze kobiety oraz czterech starszych mężczyzn)

– 6 kobiet z Tarnobrzega (2 starsze hospitalizowane oraz 4 w sile wieku w izolacji)

– 2 kobiet w sile wieku z powiatu kolbuszowskiego (izolacja)

– kobiety w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja)

– starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

Wśród zarażonych są m.in. pacjenci i pracownicy szpitala powiatowego w Nowej Dębie w powiecie tarnobrzeskim. Łącznie 21 osób: 9 pacjentów i 12 osób z personelu placówki:  3 lekarzy, 6 pielęgniarek, dwie opiekunki i osoba z personelu towarzyszącego.

Dyrekcja szpitala w sobotę poinformowała, że do odwołania wstrzymuje przyjęcia pacjentów i zamyka oddziały i działy: Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc, Chirurgii Ogólnej, Ginekologiczno-Położniczy, Izba Przyjęć z POZ, Diagnostyka Obrazowa (RTG, USG, TK) i Szpitalne Laboratorium Analityczne.

Pacjenci muszą szukać pomocy w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Niepokojące sygnały płyną także z Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Tam już w piątek z oddziału zakaźnego pacjentów przewieziono do szpitala w Jarosławiu. 

– Oddział został zamknięty. Wszelkie procedury zostały zachowane – mówi Maciej Kamiński, rzecznik przemyskiego szpitala.

To właśnie w tym szpitalu koronawirusa stwierdzono u trzech pracowników personelu medycznego: u dwóch pielęgniarek i lekarki. Wszystkie są w dobrym stanie. Jedna z pielęgniarek, jak dowiadujemy się nieoficjalnie, koronawirusa przyniosła z zewnątrz. Żaden z pacjentów szpitala w Przemyślu dotychczas nie chorował na COVID-19. 

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 311, 161 wyzdrowiało, odnotowano 16 zgonów. Obecnie w naszym województwie pod nadzorem pozostają 64 osoby, 3328 poddawanych jest kwarantannie, w izolacji domowej przebywa 45 osób. Aktualnie hospitalizowanych jest 133 osoby, u których podejrzewa się koronawirusa.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: