Zdjęcie: Pixabay

34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Jeden z nich w województwie podkarpackim.  

O nowych przypadkach zachorowań na Covid-19 w czwartek rano poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej (9) potwierdzono w województwie lubelskim.

W przypadku Podkarpacia chodzi o starszego mężczyznę z powiatu krośnieńskiego. Jak podała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, stan mężczyzny jest dobry, przebywa on w ścisłej kwarantannie.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddano kwarantannie, w podkarpackich szpitalach przebywa 65 osób. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wykonała dotychczas 1591 testów. Koronawirusa potwierdzono już o 44 osób, jedna osoba zmarła: 67-letni mieszkaniec Leżajska. 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch zgonach – w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna, w szpitalu w Kaliszu zaś zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną śmierci w tym przypadku nie był Covid-19, dlatego mężczyzny nie włącza się do statystyk osób zmarłych z powodu koronawirusa. 

W całym kraju Covid-19 potwierdzono już u 1085 osób, 15 zmarło. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama