Zdjęcie: Pixabay

Do 76 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia. 

Ministerstwo podało, że w Polsce odnotowano 54 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Małopolsce – 22 osoby. Z powodu COVID-19 zmarła także kolejna osoba. W szpitalu w Raciborzu zmarł 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i – jak twierdzi resort zdrowia – miał choroby współistniejące. 

Wśród 54 nowych zakażeń koronawirusem pięć jest na Podkarpaciu. Trzy są z powiatu mieleckiego – młody i w „sile wieku” mężczyzna oraz młoda kobieta, a także starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego oraz kobieta z powiatu rzeszowskiego w „sile wieku”.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, poinformowała, że cała piątka jest poddana ścisłej kwarantannie. Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 76. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 7237 osób, 10993 poddano kwarantannie. W szpitala przebywa aktualnie 84 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonało dotychczas 2022 testy.

W całym kraju na COVID-19 zachorowało już 1771 osób, 20 zmarło, m.in. 67-letni mieszkaniec Leżajska. 

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące rejonów działania Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa podkarpackiego (stan na 29 marca na godz. 12:00):

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama