Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 220 zwiększyła się na Podkarpaciu liczba osób zarażonych koronawirusem – poinformowało w Wielką Sobotę po godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia. 

Według aktualnych danych ministerstwa, w całym kraju odnotowano 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu – 128. Jest też w Polsce 13 ofiar śmiertelnych, u których stwierdzono “choroby współistniejące”.

Na Podkarpaciu chorobę COVID-19 stwierdzono u 6 kolejnych osób:

– mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu leżajskiego (izolacja)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego (hospitalizacja)

– kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (izolacja)

– dziecko z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja)

W Wielką Sobotę w naszym regionie koronawirusa wykryto łącznie u 11 osób, przed południem sanepid informował o zakażeniu 5 osób i śmierci 69-letniego mężczyzny, który przebywał w szpitalu w Łańcucie.

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono dotychczas u 220 osób, 12 osób zmarło, 14 wyzdrowiało. Kolejna osoba, która wyzdrowiała, to mężczyzna w sile wieku z powiatu lubaczowskiego, który przebywał w szpitalu w Łańcucie.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 1596 osób, a 14 204 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 169 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Podkarpacki sanepid wykonał dotychczas 4573 testów.

W całym na COVID-19 zachorowało już 6356 osób, z czego, jak podało Ministerstwo Zdrowia, zmarło 208. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: