Kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowało w piątek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. 

Badania laboratoryjne potwierdziły Covid-19 u kolejnych 49 osób w całym kraju, najwięcej na Mazowszu – 27 osób. Wśród zakażonych są także osoby z Podkarpacia. 

Służby sanitarne ustaliły, że to dwie kobieta w „sile wieku” z powiatu stalowowolskiego i powiatu jasielskiego (obie w dobrym stanie i poddane ścisłej kwarantannie) oraz starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego, a nie jarosławskiego, jak pierwotnie podawał sanepid. 

– Mężczyzna był hospitalizowany w szpitalu w Jarosławiu a aktualnie przebywa w szpitalu w Łańcucie – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. 

Na Podkarpaciu odnotowano już 61 przypadków zakażenia koronawirusem. W piątek informowaliśmy też o pięciu innych przypadkach. Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 7756 osób, 10 709 poddano kwarantannie. W szpitalach jest 95 osób, u których podejrzewa się koronawirusa.

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonało dotychczas 1776 testów. Poniżej dane z sytuacji epidemicznej na Podkarpaciu według stanu na 27 marca na godz. 12:00.

Zdjęcie: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama