Zdjęcie: Pixabay
Reklama

We wtorek wieczorem podkarpacki sanepid potwierdził kolejne 8 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym regionie. 12 osób wyzdrowiało. 

Ministerstwo Zdrowia we wtorek po godz. 17:00 poinformowało o 129 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce i śmierci 26 osób, które chorowały na COVID-19. W województwie podkarpackim stwierdzono 8 nowych przypadków zachorowań. To:

– starszy mężczyzna z powiatu tarnobrzeskiego (hospitalizacja)

– 2 kobiety w sile wieku z Tarnobrzega (hospitalizacja)

– kobieta w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja)

– starszy mężczyzna z Przemyśla (hospitalizacja)

– 3 osoby z powiatu kolbuszowskiego – starsza kobieta i mężczyzna oraz dziecko (izolacja)

Jest też dobra wiadomość. 12 osób w naszym regionie wyzdrowiało. To: 3 osoby z powiatu dębickiego, 3 osoby z Rzeszowa, 2 osoby z powiatu stalowowolskiego oraz po jednej osobie z powiatów: jasielskiego, przeworskiego, rzeszowskiego i tarnobrzeskiego.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym jest 75 osób, 4156 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 30 osób. Z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 77 osób.

Na Podkarpaciu stwierdzono dotychczas 325 przypadków koronawirusa, sanepid odnotował 20 zgonów, 192 osoby wyzdrowiały. We wtorek w szpitalu w Łańcucie zmarła 77-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego.

W Polsce stwierdzono do tej pory 12 218 przypadków, 596 zmarło. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: