Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wśród 376 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 8 potwierdzono na Podkarpaciu – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Resort jednocześnie podał, że zmarło 7 kolejnych osób, u których stwierdzono wcześniej COVID-19. Wśród ofiar śmiertelnych nie ma nikogo z Podkarpacia. 

Wśród 8 osób w naszym województwie, u których badania potwierdziły koronawirusa, jest 6 osób z powiatu przemyskiego: trzech mężczyzn i trzy kobiety (wszyscy przebywają w izolacji), a także starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego (przebywa w szpitalu) i starszy mężczyzna z Rzeszowa (jest izolowany). 

W związku z wykryciem koronawirusa u mieszkańca powiatu jarosławskiego, zamknięto oddział wewnętrznych i Szpital Oddział Ratunkowy w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Do odwołania wstrzymano przyjęcia na te oddziały. 

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 422. Podkarpacki sanepid poinformował o kolejnym wyzdrowieniu – kobiety w „sile wieku” z powiatu lubaczowskiego. Łącznie wszystkich „ozdrowieńców” w naszym regionie jest już 340. Z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło dotychczas 38 osób. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na Podkarpaciu do tej pory przeprowadzono 29 230 testów na obecność koronawirusa, z czego w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 21 246 testów, a w prywatnych laboratoriach – 7 984.

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu pozostaje 11 osób, 1 966 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 26 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 18 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama