Zdjęcie: Pixabay

Do 39 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. 

W Polsce odnotowano 26 nowych przypadków koronawirusa, a wśród nich dwa na Podkarpaciu. Pierwszy dotyczy mężczyzny w „sile wieku” z powiatu rzeszowskiego, który – według służb wojewody podkarpackiego – jest w stanie dobrym i przebywa w ścisłej kwarantannie domowej. Drugi przypadek dotyczy starszego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego. Jego stan też jest dobry i również przebywa w ścisłej kwarantannie. 

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono już u 39 osób, jedna z nich zmarła – 67-letni mieszkaniec Leżajska. Obecnie w naszym regionie pod nadzorem pozostaje 7344 osób, a 8089 poddano kwarantannie, w szpitalach przebywa 63 osób. W laboratorium podkarpackiego sanepidu dotychczas wykonano 1339 testów na obecność koronawirusa.

W całym kraju zakażenie koronawirusem odnotowano już u 927 osób. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych śmiertelnych przypadkach. W szpitalu we Wrocławiu zmarli dwaj mężczyźni w wieku 41 i 71 lat, którzy mieli tzw. choroby współtowarzyszące. Liczba przypadków śmiertelnych w Polsce z powodu zakażenia Covid-19 zwiększyła się do 12.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama