Zdjęcie: Pixabay

Wśród 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem dwa odnotowano na Podkarpaciu – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. 

Z kolei Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, podała, że dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu dotyczą młodej kobiety z powiatu leżajskiego oraz mężczyzny w „sile wieku” z powiatu mieleckiego. Ich stan zdrowia jest określany jako dobry. 

Na Podkarpaciu zakażonych koronawirusem jest już 10 osób. Obecnie na terenie naszego województwa pod nadzorem epidemiologicznym jest 1906 osób, 1106 poddano kwarantannie domowej. W szpitalach przebywa 56 osób. Podkarpacki sanepid wykonał do tej pory 393 testy na obecność koronawirusa. Potwierdzono 10 przypadków zakażenia.

Od poniedziałku wszystkie osoby zakażone na Podkarpaciu trafiają do szpitala w Łańcucie. Szpital w całości został przekształcony w oddział zakaźny.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono na Dolnym Śląsku (9 osób we Wrocławiu i Wałbrzychu) i Mazowszu (5 osób w Warszawie). Trzy przypadki koronawirusa odnotowano w Wielkopolsce (Poznań i Kalisz), po dwa na Podkarpaciu, Śląsku (Cieszyn i Tychy), w Opolskiem (Opole) i Łódzkiem (Łódź).

– Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci w stanie dobrym – poinformowało nas Ministerstwo Zdrowia. W całym kraju potwierdzono już 150 przypadków zakażenia koronawirusem, trzy osoby zmarły. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama