Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Dwie kobiety w wieku 80 i 83 lat, który były zarażone koronawirusem, zmarły w szpitalu w Łańcucie – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. 

Ministerstwo poinformowało o 152 nowych przypadkach zachorowania na COVID-19 w Polsce. Są wśród nich dwie osoby z Podkarpacia. To kobieta w “sile wieku” i starszy mężczyzna. Oboje są z powiatu jasielskiego, oboje poddano ścisłej kwarantannie. 

Podkarpacki sanepid potwierdził śmierć dwóch kobiet w wieku 80 i 83 lat, które przebywały w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. W krótkim oświadczeniu szpitala czytamy, że obie kobiety cierpiały na “poważne choroby współistniejące”.

Liczba osób, które zmarły i chorowały na COVID-19, na Podkarpaciu wzrosła do 10. 10 osób z kolei wyzdrowiało.

Po weryfikacji według miejsca zamieszkania dwa potwierdzone przypadki (z powiatu niżańskiego został przekazany do województwa lubelskiego oraz z powiatu tarnowskiego do województwa małopolskiego) wykreślono z rejestru zakażeń na Podkarpaciu. 

Badania laboratoryjne przeprowadzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie potwierdziły na Podkarpaciu już 168 przypadków zakażenia koronawirusem. 

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że z powodu zachorowania na COVID-19 w Polsce zmarło siedem kolejnych osób, w tym dwie wspomniane kobiety w Łańcucie. W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 5000 osób, według ministerstwa zmarło 136. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: