Zdjęcie: Pixabay
Reklama

71-letnia kobieta, zarażona koronawirusem, zmarła w szpitalu w Łańcucie – poinformowało w czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. 

Resort podał, że w Polsce jest 166 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej w województwie łódzkim – 59. Na Podkarpaciu aktualne badania laboratoryjne potwierdziły COVID-19 u jednej osoby – u starszej kobiety z powiatu stalowowolskiego, która jest hospitalizowana. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci kolejnych 18 osób, a wśród nich jest jeden przypadek na Podkarpaciu. Zmarła 71-letnia kobieta, przebywająca do tej pory w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. To 27. ofiara koronawirusa w naszym regionie. W czwartek przed południem resort informował o śmierci 84-letniej kobiety z powiatu leżajskiego. 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie wieczorem przekazała, że na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne dwie osoby: młoda kobieta z powiatu tarnobrzeskiego i młody mężczyzna z Rzeszowa.

Liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu obecnie wynosi 368, z czego 243 osoby wyzdrowiały. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 62 osoby. Pod nadzorem pozostaje 66 osób, 4935 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 36 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: