Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jedna osoba nie żyje, dwie zostały zakażone – to najnowszy bilans zachorowań na COVID-19 na Podkarpaciu. 

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek wielkanocny po godz. 17:00 poinformowało o 260 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i 13 osobach, który zmarły na skutek zachorowania na COVID-19.

Wśród osób zarażonych koronawirusem są dwie osoby z Podkarpacia. To kobieta w “sile wieku” i młoda kobieta. Obie są mieszkankami powiatu jasielskiego, obie poddane są izolacji. W szpitalu w Łańcucie zmarł także 76-letni mężczyzna.

– Wydamy w tej sprawie oświadczenie – usłyszeliśmy tylko od Łukasza Waisa, dyrektora łańcuckiego szpitala. Kiedy? Nie wiadomo. Wais nie chciał udzielać żadnych informacji, tłumacząc się tym, że są święta wielkanocne i jest zmęczony telefonami od dziennikarzy. 

Na Podkarpaciu koronawirusem zaraziło się już 225 osób, z czego 13 zmarło. W poniedziałek przed południem informowaliśmy także o zgonie o innego mężczyzny w szpitalu w Łańcucie. W tym przypadku też miało być oświadczenie, nie ma go do tej pory.  

W naszym województwie pod nadzorem sanepidu pozostaje 1469 osób, a 12 515 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 152 osób, u których podejrzewa się koronawirusa. Podkarpacki sanepid wykonał do tej pory 4872 testy.

W całym kraju koronawirusa potwierdzono już u 6934 osób, z czego, jak twierdzi Ministerstwo Zdrowia, zmarło 245, a 487 osób wyzdrowiało. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: