Zdjęcie: Pixabay

13 kolejnych osób zmarło w Polsce z powodu zarażenia koronawirusem – poinformowało w środę po godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia. 

Wśród śmiertelnych ofiar jedna osoba jest z Podkarpacia. To 69-letni mężczyzna, który był pacjentem szpitala w Przemyślu. Mężczyzna, jak poinformował podkarpacki sanepid, zmarł we wtorek (2 czerwca). To 36. śmiertelna ofiara COVID-19 na Podkarpaciu. 

W wieczornym komunikacie podano, że w całym kraju odnotowano 142 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich nie ma nikogo z Podkarpacia. W przedpołudniowym komunikacie zaś informowano o zakażeniu starszego mężczyzny z powiatu przemyskiego.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie jednocześnie poinformowała, że wyzdrowiała kolejna osoba – kobieta w „sile wieku” z powiatu krośnieńskiego. „Ozdrowieńców” w regionie jest już 334 z 338 osób, u których wykryto koronawirusa. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu pozostaje 25 osób, 1613 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywają 4 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach jest 14 osób . 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama