Zdjęcie: Pixabay

Kolejnych 10 przypadków koronawirusa w Polsce potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. Jeden z nich jest na Podkarpaciu. 

O 10 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w sobotę wieczorem poinformował resort zdrowia. Jeden z nich został potwierdzony badaniami przeprowadzonymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. 

Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, precyzuje, że odnotowany nowy przypadek zakażenia w regionie dotyczy starszego mężczyzny z powiatu leżajskiego, który miał styczność z koronawirusem.

Waksmundzka-Szarek stan zdrowia mężczyzny określa jako „dobry”. Jednocześnie poinformowała, że aktualnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym jest 1475 osób, 837 poddano kwarantannie domowej, a w szpitalach przebywa obecnie już 55 osób.

Do tej pory WSSE w Rzeszowie wykonała 298 testów na obecność koronawirusa. Pozytywne wyniki stwierdzono już u siedmiu osób.

W całym kraju zakażone są już 103 osoby. W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też trzeci śmiertelny przypadek. Zmarł 66-letni mężczyzna, który w poważnym stanie przebywał w szpitalu w Lublinie. 

Wśród 10 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, pozostałe odnotowano w Warszawie (3) i po dwa we Wrocławiu, w Łodzi i Lublinie.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama