Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Kolejne cztery śmiertelne ofiary koronawirusa w Polsce. Wśród nich jest jedna osoba z Podkarpacia. 

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rano poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich są trzy przypadki z Podkarpacia. To starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w izolacji, oraz starsza kobieta z powiatu przeworskiego i kobieta w “sile wieku” z powiatu rzeszowskiego. Obie są hospitalizowane.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował o śmierci czterech osób, które zachorowały na COVID-19. Wśród nich jest 75-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego, który przebywał w szpitalu w Łańcucie.

“Pomimo intensywnego leczenia narastały objawy niewydolności oddechowo – krążeniowej. Pacjent zmarł w dniu 6 kwietnia 2020 r. Przyczyną zgonu pacjenta było zakażenie COVID-19” – poinformował w poniedziałek łańcucki szpital. 

Do tej pory na Podkarpaciu koronawirusem zaraziły się 152 osoby, siedem osób zmarło, 9 wyzdrowiało. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie dotychczas wykonano 3431 testów na obecność koronawirusa. W Polsce na COVID-19 zachorowało już 4201 osób, według ministerialnych statystyk zmarło 98.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: