Zdjęcie: Pixabay

Kolejne smutne wiadomości. W szpitalu w Łańcucie zmarł 85-letni mężczyzna zarażony koronawirusem.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 119 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego trzy potwierdzono na Podkarpaciu. Jednocześnie resort zdrowia poinformował o śmierci czterech osób, które chorowały na COVID-19. Wśród nich jest 85-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, przebywający w szpitalu w Łańcucie. 

Jak przekazało ministerstwo, wszystkie śmiertelne ofiary koronawirusa miały „choroby współistniejące”. Łańcucki szpital twierdzi, że u 85-latka były one „poważne”. Na COVID-19 w naszym województwie zachorowało już 159 osób, z czego 8 zmarło. W Polsce koronawirusem zaraziło się już 4532 osoby, według ministerialnych statystyk zmarło 111.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie we wtorek poinformowała, że wśród trzech nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu są: starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja), kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) i starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego (izolacja).

Jednocześnie sanepid poinformował, że w naszym województwie wyzdrowiała także kolejna (10) osoba – to starsza kobieta z powiatu leżajskiego, która przebywała w szpitalu w Łańcucie. W laboratorium WSSE w Rzeszowie dotychczas wykonano 3559 testów na obecność koronawirusa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama