Fot. Daniel Kozik / Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Mirosław Sosna na zdjęciu pierwszy z prawej strony

Utrata zaufania była powodem odwołania Mirosława Sosny z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie.

O odwołaniu Sosny w poniedziałek poinformował Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. 

– Przyczyną takiej decyzji jest utrata zaufania do dyrektora. Decyzja została podjęta po zasięgnięciu opinii rady społecznej przychodni. Rada pozytywnie odniosła się do zamiaru odwołania dyrektora przez zarząd – podał Tomasz Leyko. 

Na najbliższym posiedzeniu zarząd województwa podkarpackiego ogłosi konkurs na nowego dyrektora placówki.

WZS przy ul. Warzywnej to największa w regionie przychodnia. Mirosław Sosna dyrektorem przychodni był od stycznia 2015 roku. Stanowisko dostał bez konkursu. 

Jedną z pierwszy decyzji Sosny po objęciu dyrektorskiego stołka było odwołanie dyrektora ds. ekonomicznych Henryka Przybycienia oraz przełożoną pielęgniarek i położonych Danutę Oczoś. Oboje zostali dyscyplinarnie zwolnieni. Oficjalnym powodem były problemy w „organizacji pracy i bezpieczeństwa pacjentów”.

W lipcu 2017 roku do urzędu marszałkowskiego trafił anonim, w którym pracownicy przychodni skarżyli się na to, że są mobbingowani i poniżani przed dyrekcję WZS.

„Utrzymując tego pana [Mirosława Sosnę – przyp. red.] na stanowisku współdziała pan w gnębieniu, mobingowaniu i poniżaniu ludzi. Ileż można wołać o pomoc? Czy naprawdę ważne są tylko układy polityczne, a pracownik może być traktowany jak rzecz” – pisali w liście do marszałka Władysława Ortyla pracownicy przychodni.

W przychodni przy ul. Warzywnej pracuje ponad 300 osób, rocznie obsługuje około 500 tys. pacjentów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama