Znamy najpiękniejszą studentkę i najprzystojniejszego studenta WSIiZ. Tytuł MiSS WSIiZ zdobyła  Ukrainka Olesia Kohut. Misterem WSIiZ został również Ukrainiec Oleksandr Sadovyi.  Gala Finałowa odbyła się 26 marca w Klubie Akademickim IQ.

[Not a valid template]

 

– Czym jest piękno? – rozpoczął galę Wergiliusz Gołąbek, Prorektor WSIiZ ds. Rozwoju i Współpracy – (…) Norwid napisał, że piękno jest tym, co trzeba podziwiać (…) Obyśmy byli dziś świadkami piękna.

W kilku wyjściach 8 kandydatek i 8 pretendentów do tytułu MISS&MISTER WSIiZ wystąpiło w strojach casual, koktajlowych oraz wieczorowych. Finaliści zaprezentowali również swoje zainteresowania, a w układach tanecznych swoją grację, wdzięk i umiejętność poruszania się i poczucia rytmu. Wszystkim występom towarzyszył duży aplauz licznie zgromadzonych studentów. Chętnych do obejrzenia zmagań finalistów było tak wielu, że z ledwością pomieścili się w Klubie Akademickim IQ WSIiZ.

Dużo emocji wywołała kolejna część zmagań, w której jury oceniało inteligencję i błyskotliwość. Podczas odpowiadania na pytania jury, finalistki i finaliści wykazali się refleksem, wrażliwością oraz poczuciem humoru. Każdy uczestnik miał inne zadanie intelektualne. Pytania były niełatwe. Jedna z kandydatek miała rozwinąć myśl Winstona Churchilla: „Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał”. Jeden z finalistów miał odpowiedzieć na pytanie: „Czy wszystko na świecie można wytłumaczyć za pomocą nauki?, a kolejny wyjaśnić cytat „Szczęście nie pochodzi z zewnątrz. Zależy od nas samych”.

Wygrać miały więc nie tylko piękno, ale i inteligencja.

Po prezentacji wszystkich uczestników Gali Finałowej Miss&Mister WSIiZ jury udało się na obrady. Podczas długiej i burzliwej dyskusji podjęto najważniejsze decyzje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tytuł Miss WSIiZ otrzymała Olesia Kohut. Vice Miss została Nataliya Baber. Tytuł Mistera WSIiZ otrzymał Oleksandr Sadovyi. Vice Misterem został Maksym Zakharchuk.

Swoich ulubieńców wybierali także słuchacze uczelnianego radia. Miss Słuchaczy radioeter.fm to Nataliya Baber. A Mister Słuchaczy radioeter.fm to Bohdan Khoronzhuk.

Podczas Gali przyznano także tytuł Miss Foto – Olena Karachevska. Misterem Foto został Dmytro Durda. Miss Internautów została Nataliya Baber, a Misterem Internautów Marek Siek.

– Jestem w szoku! Myślałam, że tytuł Miss WSIiZ otrzyma inna dziewczyna. Chciałam wygrać, bo każdy startując w jakimkolwiek konkursie chce być najlepszy, ale naprawdę się nie spodziewałam – komentuje werdykt Olesia Kohut.

– Naprawdę chcę podziękować za głosy jury, a wcześniej internautów, dzięki którym zakwalifikowałem się na tego konkursu. Jestem bardzo szczęśliwy z tytuły Mister WSIiZ 2014 – mówi Oleksandr Sadovyi.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama