Zdjęcie: Materiały CWKS Resovii Rzeszów - sekcja lekkiej atletyki
Reklama

Anna Sabat, zawodniczka CWKS Resovii Rzeszów, awansowała do piątkowego finału biegu na 800 m lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Berlinie.

To był debiut na Mistrzostwach Europy pochodzącej z Jeżowego Anny Sabat. Zawodniczka CWKS Resovii Rzeszów w środę sensacyjnie awansowała do finału na 800 m. Już sam występ w półfinale był dla Sabat nie lada wyczynem. Zajęła w nim trzecie miejsce z czasem 2.00,32. To rekord życiowy rzeszowskiej zawodniczki, poprawiony o ponad 1,5 sekundy.

Anna Sabat w półfinałowym biegu od początku była w czołówce. Po wyjściu na ostatnią prostą została jednak wyprzedzona przez jedną z rywalek. Gdy wydawało się, że nie zdoła już przyśpieszyć, na końcowych metrach Sabat zaprezentowała jednak rewelacyjny finisz. Zawodniczka CWKS Resovii Rzeszów powróciła na trzecie miejsce, a później skutecznie odpierała atak znajdujących się za jej plecami biegaczek.

– Pobiegłam tak, jak chciałam i jak zakładał trener. Jestem bardzo zadowolona, że dałam radę w walce z mocnymi dziewczynami. Nie puściłam ich ani na moment. W finale mogę dać z siebie jeszcze więcej. Jak na pierwsze mistrzostwa to już to, co osiągnęłam – awans do ósemki i rekord życiowy – jest szczytem marzeń – mówiła po zakończeniu biegu Anna Sabat.

Finałowy bieg na 800 m zaplanowano na piątek na godzinę 21:20.

Opr. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Brawo dziewczyno i od razu pytanie do władz miasta jakie wsparcie finansowe dostaje rzeszowska sekcja lekkiej atletyki z takim poziomem, a jakie dostają piłkarzyki na trzecio/czwartoligowym poziomie…?!?!?!

  2. Ładna dziewczyna z Jężowa czy Jeżowego? Drugie pytanie do prezydenta czy imprezy lekkoatletyczne nie mogły być organizowane na Resovii?

Comments are closed.