Zdjęcie: Materiały prasowe

Duży sukces zawodników Stali Rzeszów podczas Mistrzostw Polski w Skokach do wody. Z zawodów wrócili z 9 złotymi, 13 srebrnymi i 8 brązowymi medalami.

Mistrzostwa Polski odbyły się w miniony weekend (4-6 grudnia) na terenie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. W zawodach wystartowało 17 zawodników reprezentujących Rzeszów oraz klub „Stal Rzeszów Skoki do wody”. Skoczkowie rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, w konkursach  na trampolinach 1m i 3m, wieży oraz skokach synchronicznych.

W najmłodszej kategorii wiekowej D – brązowy medal na trampolinie 1m wywalczyła Gabriela Stec. Na „trójce” Gabriela zajęła 4. miejsce, „o włos” przegrywając walkę o medal.

W kategorii C komplet trzech złotych medali wywalczył Eryk Dróżdż, który zwyciężał w konkursach na obu trampolinach oraz wieży. W rywalizacji dziewcząt dwa srebrne medale wyskakała Gabriela Skalska (trampolina 1m i 3m), a Emilia Deręgowska  zdobyła srebro w konkursie skoków z wieży i brąz na trampolinie 1m.

W kategorii B trzy medale przywiozła z Łodzi Weronika Bojda (srebro na trampolinie 3m, srebro w synchronie, oraz brązowy krążek na trampolinie 1m). Dwa srebrne medale zdobyła Milena Pilch (trampolina 1m i synchron).

W kategorii A dziewcząt pełne komplety medali znalazły się w rękach rzeszowskich zawodniczek. Aleksandra Błażowska zdobyła dwa złota na obu trampolinach, do których dorzuciła jeszcze srebro i brąz w kategorii OPEN. Karolinie Wolskiej bardzo spodobał się kolor srebrny, bo aż trzy medale tego koloru przywiozła z Łodzi (trampolina 1m i 3m, OPEN 3m). Dodatkowo, zdobyła jeszcze brąz w kategorii OPEN na trampolinie 1m.

Aleksandra Puterla na obu trampolinach wywalczyła brązowe medale. W konkursie skoków z wieży złoty medal wśród dziewczyn zdobyła Maria Łukaszewicz, a wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Filip Jachim.

Wśród młodzieżowców trzy srebrne medale wywalczył Robert Łukaszewicz (trampoliny 1m i 3m oraz wieża). Robert wspólnie z Filipem Jachimem triumfowali w konkursie skoków synchronicznych z wieży w kategorii OPEN. Ponadto, Filip dorzucił jeszcze złoto startując na wieży, w synchronie w kategorii A/B,  tym razem w duecie z Maksymilianem Sawoniwiczem (AZS Łódź) oraz brąz w kategorii OPEN na trampolinie 1m.

Warto wspomnieć jeszcze o osiągnięciach wychowanków rzeszowskiej Stali, którzy ze względu na brak specjalistycznego basenu do skoków w Rzeszowie oraz konieczność przygotowań do Igrzysk Olimpijskich przenieśli się do Łodzi i reprezentują obecnie barwy AZS. Kaja Skrzek zdobyła dwa złote medale na obu trampolinach. Podobnie wśród mężczyzn dwa złote krążki wywalczył Andrzej Rzeszutek. Kacper Lesiak wywalczył dwa srebrne medale, na trampolinie 1m oraz konkursie skoków z wieży.

Łącznie zawodnicy Stal Rzeszów, mimo dużych kłopotów związanych z brakiem odpowiedniej bazy treningowej, a także zakłóconym okresem przygotowań w związku z panującą, zaprezentowali się świetnie. Z Łodzi przywieźli 30 medali: 9 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych medali.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama