Reklama

W środę w oddziale Nestlé w Rzeszowie startują kolejne, 16. letnie praktyki studenckie. Młodzi praktykanci będą zdobywać doświadczenie w nowoczesnych laboratoriach firmy. Jeśli się sprawdzą, mają szansę na stałe zatrudnienie.

Praktyki będą odbywać się w Laboratorium Chemicznym i Laboratorium Analiz Instrumentalnych. Namysłów, Kargowa, Kalisz, Rzeszów, Nałęczów, Warszawa, Nowa Wieś Wrocławska – w tych miastach jedna z największych światowych firm spożywczych przez 3 letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów oraz zapoznawać ich z warunkami pracy w międzynarodowej korporacji.

Czego się nauczą? Czy to doświadczenie wpłynie na ich przyszłą drogę zawodową? Dowiemy się w już wkrótce. Do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, w tym ponad 300 podań do samego Rzeszowa, a w rozmowach rekrutacyjnych w całym kraju wzięło udział ponad 400 kandydatów.

– Z roku na rok otrzymujemy więcej zgłoszeń, a na praktyki w Nestlé aplikują naprawdę ciekawi młodzi ludzie, w których widzimy ogromny potencjał – podkreśla Mariola Raudo z Nestlé Polska.

Czego oczekują od praktyk młodzi? – Wrzucenia na głęboką wodę po gruntowym przeszkoleniu – zapewnia 22-letnia Kasia, jedna z praktykantów.

Co ich czeka przez najbliższe miesiące? – Praktykanci otrzymają własne projekty i własnych klientów, oczywiście po przeszkoleniu i przy wsparciu doświadczonych managerów. Najlepsi po praktykach otrzymają propozycję stałej pracy w Nestlé – mówi Mariola Raudo

Podczas praktyk studenci mają szansę zobaczyć, jakie są wymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo.

– Poza przekazaniem im merytorycznych kompetencji i umożliwieniem sprawdzenia w praktyce wiedzy nabytej w czasie studiów, bardzo ważne jest dla nas także wyposażenie młodych ludzi w kapitał wiary w siebie i cenne budujące doświadczenie zawodowe, z którego będą czerpać w przyszłości – przekonuje Raudo.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty praktyk i staży.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: