Zdjęcie: materiały stowarzyszenia

Podkarpaccy Młodzi Demokraci oraz Młodzi Nowocześni protestują przeciwko planom obsadzenia Przemysława Czarnka w fotelu ministra edukacji i nauki.  

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci (młodzieżówka Platformy Obywatelskiej), które tworzą uczniowie i studenci, wyraża „głębokie zaniepokojenie i obawy” z powodu planu powołania Przemysława Czarnka na połączone stanowisko ministra edukacji i nauki. 

– Czarnek nie jest odpowiednim kandydatem na stanowisko ministra edukacji i nauki – przekonują Młodzi Demokraci. 

Za niedopuszczalne i krzywdzące Młodzi Demokraci uważają m.in. wypowiedzi Czarnka na temat środowiska LGBT i powielania stereotypów na jego temat. – Kontrowersyjne są również te o roli kobiet w rodzinie, życiu zawodowym i publicznym oraz o kościele – dodają.

Zdaniem członków stowarzyszenia osoba, która obejmie tekę ministra, nie może być zamknięta na środowisko, na życie którego ma realny wpływ. – A przy tym uznawać je za nierówne reszcie społeczeństwa! – podkreślają Młodzi Demokraci.

Czarnek „tragedią dla edukacji”

Podobne stanowisko zajęli podkarpaccy Młodzi Nowocześni, czyli młodzieżówka Nowoczesnej, którzy twierdzą, że Przemysław Czarnek słynie z seksistowskich i homofobicznych wypowiedzi.

„Równocześnie słyszymy o kolejnych samobójstwach nastolatków, którzy byli szykanowani ze względu na orientację. Nowy minister podsyca takie nastroje, co prowadzi do dalszych wykluczeń wśród uczniów. Taki minister to tragedia dla całej edukacji” – uważają Młodzi Nowocześni. 

Młodzi Nowocześni oraz Nowoczesna organizują ogólnopolski protest wobec powołania Przemysława Czarnka na stanowiska ministra edukacji i nauki. Przez tydzień uczniowie będą chodzić do szkoły ubrani na czarno. 

Czarnek w poniedziałek po południu miał odebrać nominację, ale uroczystość zaprzysiężenia zrekonstruowanego rządu PiS odwołano, gdy przed południem okazało się, że Czarnek jest zakażony koronawirusem. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama