14 marca (Święto LICZBY PI) Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie organizuje po raz 3 konkurs informatyczny „Sprawdź się i naucz coś więcej”, w którym weźmie udział 60 uczniów z 21 gimnazjów z Podkarpacia. Patronat honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty.

W laboratoriach informatycznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się 3 edycja Podkarpackiego Konkursu Informatycznego z elementami matematyki. Gimnazjaliści zmagać się będą z zadaniami z zakresu informatyki oraz matematyki.

Pomysłodawcy konkursu to dr inż. Barbara Fryc i dr inż. Janusz Kolbusz, nauczyciele informatyki w ALO w Rzeszowie. Zaplanowali zawody w formie praktycznej z wykorzystaniem komputerów na dwóch etapach.

– W pierwszym uczniowie rozwiążą test wielokrotnego wyboru składający się z 60 pytań dotyczących znajomości budowy komputera, urządzeń komputerowych, sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki. W drugiej części gimnazjaliści wykażą się umiejętnością logicznego myślenia oraz znajomością narzędzi komputerowych – informuje Renata Łunarska, dyrektor ALO w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Konkursowi towarzyszyć będzie wykład „Technologie przyszłości”, który poprowadzi założyciel firmy MobiTouch Michał Ręczkowicz.

– Zaplanowano również ciekawe zajęcia warsztatowe dla uczestników, przygotowane przez pracowników naukowych WSIiZ, które obejmować będą zagadnienia z dziedziny sieci komputerowych i programowania. Zajęcia warsztatowe będą prowadzone w specjalistycznych laboratoriach CISCO – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Ważnym elementem tego przedsięwzięcia jest zainteresowanie firm informatycznych Podkarpacia. Laureaci miejsc od I-III otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę OPTeam. Będą to tablety. Do sponsora głównego dołączyły również dwie inne rzeszowskie firmy: Partners in Progress oraz e-service, które ufundowały nagrody rzeczowe dla wyróżnionych uczniów. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama