Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

– Stwórzmy razem narodową wspólnotę – apeluje Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego, który na Facebooku rozpoczął akcję “Wywieszam flagę w weekend majowy”. 

Akcja na facebookowym profilu młodzieżowego sejmiku ma zachęcić wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego do uczczenia Narodowego Święta 3 Maja i Dnia Flagi RP, poprzez wywieszenie flag. 

Na utworzonym wydarzeniu Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego zamieścił List Otwarty do mieszkańców naszego województw, w którym zaapelowano, by mimo epidemii wszyscy “złączyli się we wspólnym świętowaniu” rocznicy 3 i Dnia Flagi.

“Wywieśmy nasze flagi. Niech połączy nas biało-czerwony sztandar. Bądźmy dumni z bycia Polakiem. Stwórzmy razem narodową wspólnotę” – czytamy w liście młodzieżowego sejmiku. 

Akcja “Wywieszam flagę w weekend majowy” ma charakter edukacyjny, ma promować postawy obywatelskie i patriotyczne. Organizatorzy zachęcają do publikowania w mediach społecznościowych zdjęć z hasztagiem #WywieszamFlagę.

W tym roku uroczystości związane z obchodami 2 i 3 maja będą miały wyjątkowy charakter. W obliczu trwającej pandemii koronawirusa udział w państwowych i lokalnych wydarzeniach będzie niemożliwy. 

Młodzi przedstawiciele sejmiku akcją “Wywieszam flagę w weekend majowy” chcą zachęcić społeczeństwo do symbolicznego okazania swojego patriotyzmu poprzez wywieszenie w swoich oknach i na balkonach flagi narodowej. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: