Zdjęcie: Tomasz Zarzecki / Rzeszów News

Od środy linie  0A, 0B, 13, 17, 18, 19 oraz 34 będą kursować w dni powszednie według sobotniego rozkładu jazdy. To nowa decyzja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie w związku z epidemią koronawirusa. 

ZTM wprowadza kolejne zmiany w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji. Od minionego piątku autobusy jeżdżą aktualnie według wakacyjnego rozkładu jazdy, nie jeżdżą autobusy, które w rozkładach oznaczone są literą „S”.

Od środy (18 marca) szykują się kolejne zmiany, bo ZTM zauważył w związku z epidemią spadek podróżnych o 70 procent. Zmiany będą dotyczyć siedmiu linii: 0A, 0B, 13, 17, 18, 19  oraz 34. Będą one kursować w dni powszednie według sobotniego rozkładu jazdy.

– ZTM zdecydował się na wprowadzenie tych zmian m.in. z powodu zamknięcia placówek oświatowych i kulturalnych oraz wielu innych instytucji w mieście – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Autobusy na pozostałych liniach nadal kursować będą według wakacyjno-feryjnych rozkładów. Ponadto, do odwołania zawieszono linię 53, której autobusy kursują na lotnisko w Jasionce. Z uwagi na epidemię koronawirusa wstrzymano międzynarodowe połączenia. 

Ponadto, od piątku autobusach MPK nie można kupować biletów u kierowców, którzy od pasażerów są oddzieleni specjalnymi taśmami. Od poniedziałku dla petentów zamknięta jest siedziba ZTM przy ul. Trembeckiego oraz wszystkie Punkty Obsługi Podróżnego. 

Bilety na miejską komunikację można kupować poprzez aplikację mobilne: GoPay, moBilet, SkyCash, MPay (bilety jednoprzejazdowe), stronę zbiletem.pl (bilety okresowe), sklep internetowy ebilet.erzeszow.pl (bilety okresowe) oraz biletomaty stacjonarne i w autobusach. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama