Spadła liczba zabitych na podkarpackich drogach w 2014 r. Mniej było wypadków i osób rannych w tych zdarzeniach. Policjanci znacznie częściej sprawdzali trzeźwość kierowców.

Podkarpacka policja podsumowała stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w minionym roku.

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2014 r. zmniejszyła się liczba wypadków, rannych i śmiertelnych ofiar tych zdarzeń. Spadła także liczba kolizji drogowych.  Od stycznia do końca grudnia na drogach Podkarpacia doszło w sumie do 1 733 wypadków. W tych zdarzeniach zginęło 141 osób, a 2 151 osób doznało obrażeń.

W porównaniu z 2013 r. liczba wypadków spadła więc o 4,4 proc, a liczba rannych o 4,8  proce. Policjanci odnotowali także spadek liczby śmiertelnych ofiar wypadków (o 6,7 proc. mniej niż rok wcześniej). Od stycznia do grudnia na podkarpackich drogach doszło też do 14 816 kolizji (o 3,3 proc. więcej w porównaniu z 2013 r.

W 2014 r. zdecydowanie zwiększyła się liczba policyjnych kontroli stanu trzeźwości. Podkarpaccy policjanci przeprowadzili w sumie 512 290 takich kontroli, rok wcześniej było ich 290 511. Policjanci ujawnili ogółem 5 557 przestępstw związanych z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości  lub pod wpływem środka odurzającego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze ujawnili także 1 711 przypadków kierowania pojazdami po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci ruchu drogowego na Podkarpaciu wypisali ponad 151 tys. mandatów karnych i skierowali 5 585 wniosków o ukaranie.

W ubiegłym roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uruchomiona została specjalna skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej – stopagresjidrogowej@podkarpacka.policja.gov.pl – na którą można przesyłać materiały świadczące o agresywnym zachowaniu kierowców poruszających się po drogach Podkarpacia.

Do końca ub. r. na skrzynkę nadesłanych zostało 110 materiałów.

redakcja2rzeszow-news.pl

Reklama