Powstały niedawno w Rzeszowie oddział brytyjskiej firmy Mobica z branży IT, poszukuje doświadczonych architektów oprogramowania.

 

Biuro firmy Mobica w Rzeszowie mieści się przy ul. Juliusza Słowackiego 20. Rzeszowski oddział ma się specjalizować w systemach wbudowanych i urządzeniach mobilnych. Firma kilka tygodni temu zapowiedziała, że do końca przyszłego roku zatrudni ok. 130 osób.

Zaawansowane systemy wbudowane i rozwój oprogramowania dla urządzeń mobilnych oraz dedykowanych branży motoryzacyjnej – to główne obszary, jakimi zajmują się już pierwsi pracownicy utworzonego w listopadzie oddziału Mobici.

Biuro stawia na programistów mających doświadczenie w rozwijaniu projektów na platformę Android, specjalizujących się głównie w programowaniu z wykorzystaniem języków Java, C/C++, JavaScript lub Python, a także osoby odpowiedzialne za automatyzację procesów testowych.

Plan zakłada, że południowo-wschodni ośrodek IT ma zostać kolebką innowacyjnych rozwiązań w zakresie urządzeń przenośnych i kreatywnego programowania – to tu m.in. będą powstawać przedsięwzięcia dla klientów z całego świata, w tym dla potentatów technologicznych z Doliny Krzemowej w Kalifornii.

Z tego też względu Mobica poszukuje w Rzeszowie doświadczonych architektów oprogramowania, którzy na miejscu wspomogą amerykańską placówkę firmy w San Jose.

Lokalny oddział otwiera swoje drzwi także dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków informatycznych, chcąc na starcie zapewnić im wsparcie profesjonalistów – doświadczonych developerów i inżynierów.

– Podbudowa teoretyczna zawsze powinna iść w parze z pogłębioną praktyką – zauważa Sandra Jędra, PR Manager firmy. – Wspierając programy stażowe staramy się wyjść naprzeciw młodym, zdolnym ludziom, którzy mogą w przyszłości na stałe zasilić szeregi Mobici. Tym, którzy mają już doświadczenie w świecie IT, proponujemy możliwość rozwoju i podniesienie swoich kompetencji. Gwarancją tego ma być zbalansowany zespół, nieustanie wymieniający się wiedzą i swoistym know-how – dodaje.

W tym roku Mobica obchodzi swoje 10. urodziny. Ze względu na swój dynamiczny rozwój, firma poszukuje w Polsce utalentowanych programistów, przed którymi otwierają się atrakcyjne ścieżki kariery. Rzeszów to szóste polskie miasto, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie i Lublinie, w którym Mobica rozwija innowacyjne projekty informatyczne.

Do grona klientów firmy należą m.in. General Motors, TomTom, Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera czy Intel.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama