Zdjęcie: Bartoszu Frydrych / Rzeszów News
Reklama

W sobotę, 4 czerwca, w Rzeszowie będzie Mobilny Punkt Rekrutacji. Uzyskacie informacje o dobrowolnej, zawodowej i terytorialnej służbie wojskowej. 

Na mocy Ustawy o obronie ojczyzny z 23 kwietnia br. dotychczasowe wojskowe komendy uzupełnień oraz wojewódzkie sztaby wojskowe zastąpiły Wojskowe Centra Rekrutacji oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. Proces rekrutacji do wojska jest teraz szybszy, mniej sformalizowany, są też nowe rodzaje służby wojskowej.

Nowością jest „dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”. Składa się z dwóch etapów i trwa do 12 miesięcy. Pierwszy etap – podstawowy – trwa 28 dni i kończy się przysięgą wojskową. Drugi etap – specjalistyczny – trwa 11 miesięcy. Kandydat pełni służbę w jednostce na wyznaczonym stanowisku. Pierwszy turnus szkolenia podstawowego rusza 6 czerwca.

Żołnierz od pierwszego dnia służby będzie zarabiał 4560 zł miesięcznie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Oddział Zamiejscowy w Rzeszowie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji organizuje w sobotę, 4 czerwca, od godz. 12:00 do 18:00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie Mobilny Punkt Rekrutacji. Żołnierze oraz rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, warunków służby czy uposażenia żołnierzy.

– Będzie możliwość wypełnienia oraz złożenia wniosku o powołanie do czynnej służby wojskowej – informuje sierż. Bartłomiej Nitychoruk z rzeszowskiego oddziału CWCR. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama