Aplikacja DraftOUT, stworzona przez rzeszowską firmę informatyczną MobiTouch, okazała się najlepsza w konkursie BrainCode Mobi, zorganizowanym przez Grupę Allegro we współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce.

Konkurs odbył się jednocześnie w czterech miastach: Krakowie, Poznaniu, Toruniu oraz Warszawie. MobiTouch brało udział w krakowskiej edycji konkursu. Rzeszowska firma w kategorii „open” pokonała 20 drużyn z Polski południowo- wschodniej.

DraftOUT to aplikacja społecznościowa, dzięki której użytkownicy komunikują się przy pomocy jednego wielkiego płótna, po którym mogą rysować, udostępniać zdjęcia itp.

Projekt przygotowany przez drużynę z Rzeszowa zrobił ogromne wrażenie na jury konkursu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zostaliśmy docenieni za innowacyjność pomysłu oraz świetnie dopracowaną grafikę interfejsu użytkownika – tłumaczy członek zwycięskiej drużyny Sławek Szewczyk

– Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury obradowało ponad 90 minut, przy czym pod koniec obrad wezwali nas na konsultacje. Dotyczyła ona weryfikacji naszego kodu. Nie wierzyli, że napisaliśmy go na miejscu – dodaje z uśmiechem na twarzy Paweł Janda – członek drużyny MobiTouch.

Konkurs odbył się w murach Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, wzięło w nim udział około 100 osób.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama